Prof. dr Vesna Gavrilov-Jerković, psiholog, redovna je profesorka na Odseku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Predaje na predmetima iz oblasti psihodijagnostike i psihoterapije. Generacije studenata je znaju kao posvećenu, temeljnu i pristupačnu profesorku. Svoju profesionalnu karijeru je započela u neuropsihijatrijskoj bolnici u Somboru gde je radila na poslovima kliničke procene, psihoterapije i primarne i sekundarne prevencije. Autor je dve monografije i autor i koautor preko 200 objavljenih radova u međunarodnim i domaćim naučnim časopisima i saopštenja na naučnim i stručnim skupovima. Recenzirala je za vrhunske međunarodne časopise u oblasti mentalnog zdravlja. Pod njenim mentorstvom je do sada odbranjeno više master radova, kao i magistarskih i doktorskih teza. Tokom cele karijere je usmerena kako na neposredan rad sa klijentima i njihovim porodicama, tako i na profesionalno osnaživanje i superviziranje mladih psihologa koji rade sa osobama sa različitim psihološkim potrebama. U saradnji sa Društvom psihologa Srbije i sa Psihološkim centrom Self organizuje kontinuirane edukativne programe iz oblasti psihoterapije i savetovanja. Dosledno je posvećena promociji psihosocijalnih modela u oblasti mentalnog zdravlja i unapređenju institucionalne i vaninstitucionalne brige i zaštite ljudi sa kompleksnim psihosocijalnim poteškoćama i problemima.
Vojana je studentkinja doktorskih studija psihologije i istraživačica-saradnica na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Trenutno je angažovana na projektu koji se bavi identitetom i mentalnim zdravljem adolescenata, Fonda za nauku. Tokom master studija jedan semestar je provela na Univerzitetu u Nikoziji na Kipru. U svom istraživačkom radu se bavi izučavanjem kvalitativnih metoda sa interesovanjima u oblastima mentalnog zdravlja, subjektivnog blagostanja, sajberpsihologije i socijalnog konstruktivizma. Dobitnica je nagrade Fondacije "Katarina Marić" za najbolju prezentaciju master rada. Poseduje veliko volontersko iskustvo u radu sa osobama koje imaju psihosocijalne poteškoće i u praktičnom radu se bavi pružanjem podrške marginalizovanim grupama i psihološkim tretmanom mladih osoba sa psihosocijalnim problemima, kao i sprovođenjem projekata koji se tiču unapređenja kvaliteta života navedenih grupa ljudi.
Jovana Zorić je završila master studije psihologije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Tokom studija je stekla različita praktična iskustva kao studentkinja na razmeni u Portugalu, na omladinskoj razmeni u Estoniji, tokom prakse u Mađarskoj i u okviru drugih aktivnosti Erazmus+ programa. Najviše voli portugalski jezik, a govori i mađarski. Trenutno je zaposlena na poziciji u okviru ljudskih resursa, a pored industrijsko-organizacijske psihologije, uživa u osmišljavanju aktivnosti koje imaju za cilj unapređenje kvaliteta života osoba sa psihosocijalnim poteškoćama. Ne zna šta bi sve mogla da postane, ali budući da ništa nije jasno, jednostavno, crno ili belo u vezi sa čovekom, zauvek će da se pita: Šta je s ljudima?
Jasmina voli da kaže da je psihologiju upisala, jer je kao mala volela da slaže slagalice - satima bi sedela i svaki delić pažljivo uklapala, dok ne bi dobila pravu sliku. Na sličan način, i danas pristupa psihologiji - voli da istažuje njene različite delove, kako bi upotrebila znanje da, zajedno sa klijentima, sastavi njihovu slagalicu. Bilo da radi individualno sa klijentima u psihoterapijskom okruženju, u poslovnom kontekstu u sektoru za ljudske resurse, ili na nevladinim projektima za unapređenje psiholoških usluga u zajedinici, Jasmina unosi svoj radoznao i vedar duh, sa željom da postigne boljitak. Veliki deo njenog rada usmeren je na oblast psihoterapije - to je slagalica koju posebo voli da slaže. Smatra da su iskustva u Psihološkom savetovalištu u okviru Centra za pružanje usluga socijalne zaštite Grada Zrenjanina – „MOST“, kao i u Psihološkom Centru Advice u Novom Sadu, gde danas radi sa klijentima, od posebnog značaja za njeno razumevanje ljudi, njihovih životnih iskustava, ali i neverovatnih ljudskih potencijala i snaga. U radu se fokusira na stvaranje jakog i autentičnog terapijskog odnosa sa klijentima, kako bi se osećali saslušanim, validiranim i prihvaćenim. Jasminin cilj je da svojim klijentima obezbedi bezbedno mesto za samoistraživanje, rast i razvoj, kako bi vodili zdravije i srećnije živote.
Sara Ivanović je diplomirana psihološkinja. Ljubav prema psihologiji se izrodila iz želje za razumevanjem i pružanjem podrške ljudima. Na master studijama se usmerila na klinički modul. Psihologiju je diplomirala na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Trenutno je zaposlena kao psihološkinja u Domu Zdravlja u Sremskoj Mitrovici. Radno iskustvo stiče radom u Razvojnom savetovalištu, gde se bavi porodicama sa decom sa problemima u razvoju i u Savetovalištu za mlade koje je otvoreno za sve mlade sa nekom vrstom problema. Uključena je u rad sa UNICEF-om u cilju podrške ranom razvoju. Teži konstantnom usavršavanju u svom radu u svrhe razumevanja i pružanja adekvatnije podrške klijentima radi postizanja blagostanja. Završila je edukaciju REiCBT u radu sa decom i adolescentima. Trenutno pohađa edukaciju iz transakciono-asimilativnog pristupa u psihoterapiji. Ovaj sveobuhvatni pristup omogućava širok spektar metoda i tehnika za primenu u radu sa klijentima. Pored psihološke delatnosti, uživa u putovanjima, druženjima i sportskim aktivnostima.
Tea Teofanovska je diplomirani psiholog, a na master studijama se opredilila za razvojno-pedagoški modul. Psihologiju je diplomirala na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, a master studije je osim na matičnom fakultetu, provela i na Univerzitetu u Nikoziji na Kipru, u okviru Erasmus+ razmene studenata, gde je tokom jednog semestra pohađala kurseve iz različitih psihoterapijskih modaliteta. Trenutno je zaposlena kao školski psiholog u srednjoj školi. Uživa u različitim oblicima rada sa decom i mladima, bilo edukativnom, kreativnom ili savetodavnom radu. Pohađa edukaciju iz transakciono-asimilativnog pristupa u psihoterapiji. Za ovaj određeni pravac se odlučila jer kombinuje metode i tehnike svojstvene različitim psihoterapijskim modalitetima u jednu sveobuhvatnu celinu. Baš takva sama teži da bude kako u životu, tako i u radu sa klijentima- eklektična. Pored psihologije, velika strast su joj i putovanja.